Škrabadla pro kočky

0

Chováte v bytě kočku? Nepořídíte-li jí včas vhodné škrabadlo, časem zjistíte, že máte podrápané křeslo, postel, anebo skříň. Zkrátka cokoli dřevěné doma máte, to před kočkou neunikne, když si nebude mít kde brousit své drápky. Anebo se zaměří na koberec, polstrování sedačky, matraci v posteli; moc ráda také skáče po záclonách.

Každodenní broušení drápků je pro kočku samozřejmostí, a tak bez vhodného škrabadla pro kočky budete mít brzy zničenou spoustu domácího zařízení. Nejrozumnější by bylo koupit vhodné škrabadlo zároveň s pořízením tohoto chlupatého miláčka.

 

Je nutné investovat do škrabadla pro kočky?

Škrabadlo pro kočky je ideální nejen pro broušení drápků, které soustavně dorůstají, a jejich obrušování je nutné, ale je také místem ke hraní i k odpočinku. Stává se vlastně nezbytnou součástí kočičího života:

  • Umožňuje jí časté protahování všech svalů, čímž lze předejít nadváze a kloubním problémům – kočkám, žijícím venku toto nehrozí, ale u koček, které svůj život tráví v bytě, by tyto obtíže nastat mohly.
  • Udržuje si pevné a zdravé drápky a navíc se škrabadlo stává jejím útočištěm – pachově si je označí a pak se tam cítí bezpečně; je to také prostředek proti kočičí nudě.
  • Jako každý tvor, tak i kočka potřebuje klid a prostor pro nerušený spánek, a to jí vhodné škrabadlo zajistí, neboť většina z nich má, kromě prolézaček, také domeček.

Pokud už se stalo, že zatím škrabadlo nemáte, a váš mazlíček – k vaší nelibosti – drápe nábytek, spí v posteli, a hraje si s květináči, je potřeba ho to odnaučit. Ale jak na to? Většinou jsou kočky velmi zvědavé, a jakmile přinesete domů nové škrabadlo, začnou je nejprve zkoumat, pak si je pachově označkují a máte vyhráno. Jestliže ale kočka dál ničí nábytek a koberce, musíte ji nějak přimět, aby změnila místo svých zájmů: můžete využít bylinku s názvem Šanta kočičí (Nepeta cataria), známá též pod anglickými názvy catnip nebo catmint; škrabadlo můžete posypat lístky této byliny, anebo ji na ně aplikovat formou postřiku (vývar, výluh, apod.). A naopak pro odpuzení kočky od nábytku můžete zkusit exponované plochy potřít či postříkat citrusovou nebo mentolovou vůní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno