Stres a akné spolu souvisí. Změňte přístup k životu a pupínky ustoupí!

1

Ačkoliv si na nedostatek komfortu nemůžeme stěžovat a oproti minulým dekádám žijeme v luxusu, i když doma nemáme zlaté kohoutky, míra každodenního stresu poněkud paradoxně roste. Často se potácíme v bludném kruhu, klademe na sebe vysoké nároky a bojíme se, že o pohodlí přijdeme. Chronický stres decimuje naše zdraví, což je mnohdy vidět na první pohled – projevuje se zhoršením pleti. Pokud se akné nemůžete zbavit, ačkoliv jste vyzkoušela téměř cokoliv, zapracuje na svém životním stylu. Jakmile se vám podaří eliminovat zbytečné stresové situace, karta se obrátí a opět se budete ráda dívat do zrcadla.

 

Opravdu dodržujete základy péče o pleť?

Stresové hormony vedou k mnoha kožním problémům (tedy nejen k akné), ale než se začnete zabývat tím, jak se stresu zbavit zopakujte si zásady správné péče o pleť s akné, neboť právě ta má na tvorbu pupínků ještě zásadnější vliv. Mějte na paměti, že:

  • mastná pokožka vyžaduje pečlivé čištění, které by mělo probíhat ráno i večer,
  • se na pleť nesahá špinavýma rukama – nečistoty a bakterie pokožce vůbec nesvědčí,
  • kosmetické přípravky s obsahem alkoholu pleť vysušují a podporují nadprodukci mazu,
  • vymačkávání pupínků stav pokožky zhoršuje.

 

Přestaňte na sebe tlačit

Většina lidí si nepřipouští, že se stresují sami. Možná je to i váš případ, protože si kladete na bedra příliš velkou zátěž a zároveň se snažíte o perfektní výsledek ve všem, co právě děláte. V konečném důsledku jste ve stresu z věčného nestíhání, kritiky okolí či jakéhokoliv neúspěchu, byť jde o drobnost, nad kterou by se někdo jiný ani nepozastavil.

Touha po perfektní pleti bez akné vás může také dostat do stresu, čímž její stav opět o něco zhoršíte. Ale jak z bludného kruhu vystoupit? Přibrzděte a naučte se relaxovat.

Stres je do určité míry důležitý, protože nás žene kupředu, motivuje a leckdy i chrání. Ale nesmí ho být přespříliš. Zátěžové situace v těle vyvolávají silné chemické reakce: zvyšují se srdeční tep a krevní tlak, stoupá hladina krevního cukru a nezbývá, než se s hormony vyrovnat a organismus opět dostat do harmonie. Dostatek odpočinku je proto velmi důležitý, deficit se (kromě zhoršení pleti) projevuje i migrénou, chronickými bolestmi či poruchou spánku.

 

Jak stres redukovat na minimum?

Zvládání stresu je schopnost, kterou si můžete poměrně snadno osvojit. Mnohé techniky jsou velmi prosté, a přitom velmi účinné.

Vaší psychice určitě prospěje, když začněte trávit více času venku na čerstvém vzduchu. Roztěkanou mysl zase zklidníte meditací, která je skvělým lékem na úzkosti a celkovou nespokojenost. A když už se do stresové situace dostanete, zavřete oči a zhluboka dýchejte. Po několika nádeších pocítíte uvolnění.

1 komentář

  1. Jak se říká, vše souvisí se vším. Já jsem se o svoji pleť vždy snažila pečlivě starat, ale stejně se mi na obličeji občas nějaký pupínek objevil. Používala jsem i různé speciální krémy, ale byly to jen vyhozené peníze. Když jsem se dočetla o účincích CBD, tak jsem si myslela, že to s ním dopadne stejně jako se všemi přípravky před tím. Objednala jsem si na zkoušku CBD olej z http://www.cibdol.cz/ a jsem nadšená. Mám krásnou pleť bez pupínků, v noci lépe spím, takže jsem plná energie a mám pořád dobrou náladu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno