Svatební mýty a pověry

0

Kolem svateb se traduje mnoho pověr a zvyklostí, které je třeba dodržovat, aby se zajistilo manželské štěstí a manželé spolu žili šťastně až do smrti. Tak se to alespoň ve všech pohádkách říká. Čemu bychom se, alespoň podle našich babiček a pohádek, měli vyhnout?

Nebezpečný květen, vyhledávané září

Tam kde většina pohádek končí, tedy svatbou, skutečný život začíná. Než však vykročíme do toho pověstného „šťastně až do smrti“, čeká nás spousta práce spojená právě se svatbou. Práce je to příjemná, i když velmi stresující, protože každá nevěsta chce ty nejkrásnější svatební šaty a celý den jako z pohádky. Podzim patří mezi oblíbené období, ale pozor bychom si prý měli dát na správný měsíc. Praví se, že když se v září vdáš, štěstí a bohatství zaručeno máš. Říjen už ale tak vhodný není, kvete v něm láska, ale uteče blahobyt. A listopad, to je rovnou nešťastné manželství. Nejkrásnější příroda je v květnu, přesto je právě tento měsíc pro svatby zapovězený. Říkalo se, že svatba v máji, v únoru na máry. To v minulosti často platilo, zpravidla po svatbě v květnu následovalo narození dítěte v únoru, kdy byla žena oslabena z důvodu dlouhé zimy a nedostatku čerstvých potravin. Navíc lékařská péče představovala sice zkušenou porodní bábu, ale s hygienou to nebylo zase tak slavné. Protože nic z toho už dnes neplatí, můžeme využít květen, jinak měsíc lásky, jako termín našeho velkého dne. Protože i vybrat správné datum může být celkem věda.

Modré, půjčené, staré

Zkoušeli jste zjistit, co plánovaný datum svatby znamená například v numerologii? Pokud na toto nevěříte a chcete třeba datum, které je zajímavé a dobře zapamatovatelné, počítejte s tím, že nejste jediný pár, který takto přemýšlí. Je tedy potřeba vybrat termín a provést rezervaci vysněného svatebního místa co nejdříve. Pokud máte vybrané místo a termín, rezervaci zajištěnou, máte to důležité za sebou, ale před sebou máte ještě spousty složitějších úkolů. Jedním z nich je výběr šatů pro nevěstu. Pokud nepatříte mezi ty šťastné, které mají své vysněné šaty již jasně dané od dětských let, čeká vás opravdu zatěžkávací zkouška. Zapomenout pak nesmíte ani na něco nového, starého, modrého a půjčeného, což je další ze svatebních tradic. S výběrem šatů a dalších svatebních dekorací není vůbec potřeba se trápit sama. Využít můžete široké nabídky svatebních salónů, které mají nejen velký výběr svatebních šatů, ale dokáží pomoci i s oblekem pro ženicha, rodiče i družičky. A samozřejmě i všemi potřebnými doplňky, protože co kdyby na těch pověrách byla kapka pravdy.

Často má salón kontakty na další důležité osoby, jako je fotograf, svatební kapely, popřípadě přímo spolupracují se svatební koordinátorem, který už má spousty zkušeností. Přesně ví, kdy co zajistit, objednat, na co všechno myslet. Vám tak zůstane spousty času na to nejdůležitější – být prostě úžasná a celý svatební den si vychutnat beze stresu se svými blízkými.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno