Zázrak jménem kyselina hyaluronová – jaké účinky má na naši pleť?

0

Kyselina hyaluronová je látka v našem těle, která se nachází zhruba z 50 % v kožní tkáni. Její dostatek se na nás projevuje ve formě dokonale vypnuté pleti bez známek stárnutí, nicméně postupujícím věkem se její výskyt v našem organismu snižuje. Jak zpomalit proces stárnutí?

K čemu nám je kyselina hyaluronová?

To, že nám kyselina hyaluronová pomáhá proti stárnutí pleti, už víte. To ale není její jediný benefit. Mezi další užitečné věci, které v našem těle tato tekutina zastává, je minimalizace působení volných radikálů. Když v našem těle tato kyselina chybí, pokožka ztrácí schopnost udržovat vodu a snižuje se její elasticita i hydratace.

Jaké formy využívat?

Kyselinu hyaluronovou můžeme najít v mnoha kosmetických produktech, nejčastěji však ve formě séra či krémů. Tím se ale tato látka nedostává do hlubších vrstev kůže, pouze hydratuje buňky pokožky, které i vyživuje. Další variantou je její doplnění ve formě doplňků stravy, a to v prášku či kapslích.

Když séra nestačí

Pokud efekt kosmetických přípravků pociťujete a chcete jít více do hloubky, můžete si nechat kyselinu hyaluronovou vpravit přímo do kůže formou injekce. Tím se vyplní linie vrásek, rozjasní pleť a zpevní kontury obličeje. Mezi nevýhody této metody patří mírné zčervenání a bolest vpichu, nicméně do pár dnů by tyto průvodní znaky měly pominout.

Další zbraně proti známkám stárnutí

Pokud přemýšlíte nad dalšími látkami, které by zlepšily pružnost vaší pokožky a pomohly by v boji proti vráskám a jemným linkám, zkuste suplementovat kolagen. Ten je nejen skvělým zdrojem bílkovin, ale podporuje i stav zubů, kůže či šlach. Pomoci ale mohou i multivitamíny či hořčík se zinkem.

Stáří se nevyhne nikomu z nás, nicméně proč si trochu neprodloužit mládí? Vyzkoušejte nějakou z možností a dopřejte si úsměv bez vrásek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno