Top 5 atrakcí, které musíte v Egyptě navštívit

0

Egypt patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických destinací vůbec, zvláště pak u českých turistů. Nabízí totiž velkou škálu památek, na které se sjíždějí davy z celého světa. Egypt je totiž ideálním místem, jak poznat starověké civilizace a opěvovat jejich dnes až nepochopitelnou šikovnost a genialitu.

 

Nejlepší na poznání je dovolená

Ať už chcete navštívit jakékoliv místo, pak je ideální alternativou dovolená v Egyptě. Díky ní totiž získáte dostatek času na poznání veškerých zajímavých míst. Můžete si je tak vychutnat v celé jejich nádheře, případně se k nim vrátit a umocnit tak právě získaný zážitek. Zvláště pak pokud navštívíte pyramidy v Gíze, kde se skutečně jedná o obrovské stavby, a proto budete potřebovat na jejich prozkoumání dostatek času.

 

Řešením jsou i zájezdy

Existují však i specializované zájezdy, které si můžete velmi přehledně porovnat na srovnávači cklub.cz. Stačí pouze vyplnit jednoduché údaje o dovolené a ihned se vám zobrazí ty zájezdy, které jim budou plně vyhovovat. Po kliknutí na konkrétní nabídku budete přesměrování na cestovní kancelář, kde si můžete zájezd ihned zakoupit. Jestliže pak toužíte po poznání Sfingy, známého lvího těla s lidskou hlavou, o kterém kolují různé pověsti, je správné hledat konkrétní nabídku právě na tomto srovnávači zájezdů, protože vám zobrazí jen ty nejvýhodnější a nejzajímavější zájezdy.

 

Jaká jsou další místa?

Ať už pouze při zájezdu nebo při dovolené, Egypt nabízí i další skvostné věci k navštívení. Zmínit můžeme Údolí králů, které obsahuje až neuvěřitelné historické bohatství ve formě hrobek faraonů nebo dokonce knih či maleb. Obdivuhodný a stále málo uvěřitelný příběh o chrámech v Abu Simbel, stále láká nové a nové turisty, které láká poznání tohoto místa i s jeho skrytými otázkami a legendami. V neposlední řadě se sluší zmínit chrámový komplex v Karnaku, jež patří mezi nejkrásnější starověké stavby na celém světě. Už jen tento fakt vybízí k jeho navštívení.

Nemusíte být fanoušky starověké historie, a přesto vás Egypt uchvátí svým bohatstvím a památkami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno