full screen background image

Už jste také byli u zápisu? Co vás teď čeká?

Vánoce teď ovládají většinu myšlenek téměř každého z nás. Maminky na plný úvazek obzvláště. Pokud máte doma nastávajícího prvňáčka, jistě má ve svém dopisu Ježíškovi i nějaké položky, týkající se školní docházky. Co se týče školních pomůcek, jistě není potřeba pořizovat ty nejdražší penály na psací potřeby a zajistit barevné zvýrazňovače všech odstínů duhy, ale co se týče školního batohu, výběr této položky rozhodně pečlivě promyslete!

 

Batoh na prvním místě

Pomůckou číslo jedna, kterou prvňáček potřebuje hned první den, je školní batoh. Na něm se rozhodně nevyplatí šetřit, proto zvolte takový, o kterém jste přesvědčeni, že je opravdu kvalitní. Současní školáci totiž každý den přenáší často docela těžký náklad. Takže rozhodně mějte na paměti zdravý vývoj páteře vašeho dítka. Taška také musí dobře „padnout“. Při špatném výběru totiž potomkovi můžete zadělat na skoliózu a bolest zad už v mladém věku. Vy, jako rodiče, byste se měli zaměřit na funkčnost a praktickou stránku, výběr designu tašky zase ponechte na vašem potomkovi. Ať podpoříte jeho sebevědomí a vztah ke školní docházce.

 

Číslo dvě ve školní výbavě – pouzdro

Do dětského školního batohu patří také pouzdro na psací potřeby. Vyberte takový, který bude dostatečně velký a přehledný. V obchodech můžete vybírat z neuvěřitelného množství, k mání jsou i ty plně vybavené. Lépe však uděláte, když koupíte pouzdro prázdné a vhodné psací potřeby do něj pořídíte zvlášť. Sejdete se určitě s nadšenou reakcí, když nabídnete svému malému školákovi hlavní slovo ve výběru veškerých tužek, pastele, fixek a gum.

 

Období plné změn

Obstarat nezapomeňte další drobnosti, jako jsou přezůvky, výtvarné pomůcky či sportovní pytel na tělocvik. Tím ovšem přípravy nekončí. Z dítka se nestane školák jenom tím, že mu pořídíte tašku a další nezbytné pomůcky. Změn čeká budoucího prvňáčka víc než dost, věnujte mu dostatek času, aby se se všemi vyrovnal a byl na ně připraven.

Buďte vašemu školákovi oporou a rádcem, ať je jeho vstup do životní nové etapy co nejradostnější a vzrušující!
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *