full screen background image

Vánoce a děti – jak správně vybrat dárek pro ty nejdůležitější?

Vánoce jsou pro děti bezesporu nejoblíbenějším obdobím v roce. Směle konkurují i celým letním prázdninám. Začíná to sepisováním dopisu pro Ježíška a hromadou reklam vytvořených speciálně pro dětské diváky. S vidinou vánočního stromečku děti vnímají splnění veškeré snů a přání na dosah ruky. Na druhou stranu sortiment dětských hraček je opravdu rozsáhlý a na nás je, abychom vybraly ty prvé pro naše dítka. Ty, které neskončí na dně šuplíku dříve, než odstrojíme vánoční stromeček. Ty, které děti zabaví, ale budou třeba i užitečné pro dětský vývoj.

 

Pro zábavu i vzdělávání

Hračky by měly podporovat kreativitu a představivost dítěte, ale také rozvoj motoriky, vnímání světa, tvorbu hodnotového žebříčku a schopnost soustředit se mnoho dalšího. Ovšem záleží, jaké hry a hračky dětem pořídíte.

Děti jsou od přírody neobyčejně zvídavé, rády experimentují, zjišťují, objevují. A samozřejmě touží po všem, co vidí. Tím se však nenechte vyvést z rovnováhy. Nakupujte přiměřeně a s rozumem. Při výběru hraček berte v úvahu věk dítěte, aktuálním schopnostem a dovednostem i to, co má dítě rádo a k čemu byste jej rádi vedli.

 

Stále atraktivní klasika

Pamatujete si, jaké hračky byli všeobecně nejoblíbenější v dobách, kdy jste sami chodili do mateřské školky? U jakých hraček či her byl největší ruch? A víte, které aktivity ve školce nejvíce zajímají vašeho potomka? Je možné, že odpovědi budou stejné. Naše děti, stejně jako my před lety, milují pocit, že jsou dospělí. Takže hry na rodiče, na doktory, na učitele, na kuchaře, na prodavače a prodavačky jsou nikdy neustávající klasikou. Pokud školka nemá

Pokud dětem podobné koutky pořídíte domů, věřte, že budete ti nejlepší rodiče! Darujte dítku dětskou kuchyňku či dětskou dílnu pro malé opraváře a mechaniky. Dalším uspokojením v očích dítka bude i to, že konečně nebude ono v roli toho „pomáhajícího“. Naopak samo bude tím šéfem, který bude rozdávat úkoly svým pomocníkům. Nebojte se, že byste se při těchto hrách nudili. Současné kuchyňky pro děti nabízí celou řadu vychytávek – vydávají reálné zvuky a různé další vychytávky, které pobaví i dospělé.

Tak přejeme šťastné a veselé Vánoce a hlavně hodně radosti v očích vašich dětí.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *