Vybíráme postel pro dítě podle věku

0

rozkladaci-detska-postel-s-pristylkou-a-uloznym-prostorem-matej-masiv-borovice

Výběr postele je poměrně důležitým rozhodnutím, které ovlivní život vašeho dítěte. Správná postel v kombinaci s vhodnou matrací zaručí ideální podmínky pro kvalitní a zdravý spánek. Jaké jsou důvody pro výběr rozdílných postelí s ohledem na věk dítěte? A jaké typy postelí můžete pořídit?

 

Proč podle věku?

Kojenci a batolata vyžadují zcela jinou postel než větší děti. Především se jedná o bezpečnost a dostatečné zábrany proti případnému pádu. Toho se dosahuje použitím různých materiálů. Stále více oblíbené jsou dětské postele s ochrannou sítí, která je poměrně průhledná a působí přirozeným dojmem. Dítě je zároveň v bezpečí a navíc má vizuální kontakt s okolím. Tyto síťky jsou samozřejmě vysoce propustné pro čerstvý vzduch. Dalším rozdílem je i výběr matrace, kdy je nutné dbát na správnou tvrdost.

 

Materiál, barva, ale hlavně bezpečnost

To, na co bychom měli při výběru klást největší důraz, není ani tolik materiál nebo designové provedení postele, ale hlavně bezpečnost pro dítě. Myslete na to a při zvažování konkrétní postele se zamyslete nad tím, jestli zde nejsou reálná rizika. Až po přesvědčení se o bezpečnosti přichází na řadu výběr dětské postele podle barvy a materiálu.

 

Patrové postele

Jednou z možností jsou klasické patrové postele. Horní lůžko je chráněno příčkami proti případnému pádu. Dětská postel by měla mít i dobře řešený žebřík nebo schůdky k vyššímu lůžku, aby se dítě mohlo pohodlně pohybovat. Jedná se o praktické řešení pro rodiny s více dětmi.

 

Úložný prostor nebo místo na hraní pod postelí

Podobnou variantou jsou dětské postele, které pod sebou mají úložný prostor. Může se jednat o menší zásuvky, nebo může být postel vyvýšená a pod ní se bude nacházet místo, kde si dítě bude moci dokonce hrát. V nabídce jsou i postele, ze kterých vede skluzavka.

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno