Zahradní houpačka – jakou vybírat pro děti

0

Krásné letní chvíle rádi trávíme na zahradě s celou rodinou. Dětem by na zahradě neměla chybět houpačka – ty se přece tak rády houpou. Jakou vybrat vám poradíme. U některých typů si na své přijde dokonce celá rodina.

 

Materiál je důležitý

Při výběru houpačky narazíme mnohdy na velké cenové rozdíly, což je dáno kvalitou a také použitým materiálem při výrobě. Pokud víme, že zahradní houpačka bude sloužit dětem, neměli bychom na ní šetřit a raději si připlatit za stabilní a pevnou, nejlépe kovovou konstrukci. Oproti například plastové variantě totiž bude rozhodně bezpečnější. Na zahradě velmi pěkně vypadá i dřevěná houpačka, která je také pevná – horší je to ovšem s odolností materiálu vůči všem nástrahám počasí a okolním vlivům. Pokud bude houpačka na zahradě upevněna na stálo, je opět lepší sáhnout po kovové konstrukci.

 

Kolik dětí se bude houpat

Jelikož je trh se zahradními houpačkami opravdu široký, svou roli při výběru bude hrát také nosnost houpačky a počet míst. Ty největší houpačky už nazýváme houpačky rodinné – mají čtyři místa a nosnost až 300 kg, takže se na ni vejde celé rodina. Dokonce se dají rozložit na velké lehátko, takže si děti budou moci i odpočinout.

Houpačky pro dvě děti mívají samostatnou konstrukci, která se musí postavit na velmi rovný povrch, a sedátka jsou většinou oddělená. Houpačku pro jedno dítě pořídíte nejlevněji – samostatně můžete houpačku pověsit třeba na strom nebo jinou pevnou konstrukci – vybrat si můžete sedačku podle stáří dítěte. Pro ty nejmenší je bezpečnější i pohodlnější sedačka s ohrádkou.

 

Houpačky netradiční a originální

Pokud je vaše zahrada jedno velké umělecké dílo a potrpíte si na každý detail, možná chcete mít sladěnou dokonale i svou zahradní houpačku. Naprostým hitem jsou ratanové houpačky ve stylovém provedení. Jsou závěsné ve tvaru vajíčka a neuvěřitelně pohodlné. Dítě se v ní pohoupe, může si hrát s hračkami, otáčet se i dokola, přitom bude v bezpečí – a když se unaví, může si i odpočinout. Houpačka má samostatnou kovovou konstrukci, která unese i dvě menší děti najednou. A až děti usnou – můžou si relax v ní užít i dospělí.

Udělejte svým dětem radost a pořiďte jim na zahradu parádní houpačku, ze které budou jistě nadšené.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno