Zelené stěny se postarají o to, že budete mít přírodu na dosah ruky

0

Chybí vám kontakt s přírodou? Máte to daleko k zeleni? V tom případě je řešení v podobě zelené stěny tím pravým, co potřebujete! Zelené stěny jsou velice moderní, originální a působivá dekorace, která se hodí nejen do soukromých prostor, ale i do těch veřejných – nemocnice, banky, vstupní haly, hotely a podobně. Do každého prostoru vnesou kousek přírody a postarají se o to, že rázem budete mít pocit, že přírodu máte doslova na dosah ruky.

 

Umělé zelené stěny vydrží navždy

Uměle vytvořené zelené stěny na rozdíl od těch živých vydrží opravdu hodně dlouho. Součástí takto vytvořených stěn jsou především umělé rostliny a umělé květiny. Pokud bychom mluvili o vertikálních zahradách, což je jedna z variant zelených stěn, pak bychom museli zmínit, že jejich součástí bývají i umělé stromy nebo keře – například takové palmy, které rázem vytvoří dojem tropické přírody.

 

Žádná starost, jen krásný design

Výhodou je, že zelené stěny tvořené umělými rostlinami nepotřebují žádnou starost a nevyžadují ani žádnou údržbu. Nemusíte se starat o zalévání, takže odpadá i nutnost pořídit speciální zavlažovací systém. Rovněž se nemusíte starat o zastřihování nebo kontrolu rostlin, které jsou třeba staré či poškozené. Díky tomu se nestane, že by vám na zelené stěně vzniklo prázdné místo po nějaké květině, která byla stará, nemocná nebo nedostatečně silná. Vy si tak budete moci užívat pouze krásného vzhledu, který zelené stěny vnesou úplně kamkoli.

 

Hodí se do interiéru i exteriéru

Zelené stěny je možné instalovat jak do vnitřních, tak i venkovních prostor. Ať už si tedy s pomocí této vkusné dekorace chcete oživit interiér, nebo naopak dodat šmrnc prostorům v exteriéru, není to problém. Vyberte si, který konkrétní typ zelené stěny se vám nejvíce libí a jděte do toho!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno