Začněte být fit s příchodem jara

0

Každý ví, že pouhá změna jídelníčku nestačí k tomu, aby se vaše tělo připravilo na teplé dny. Poradíme vám, jaké cvičení se těší oblibě a jaké má velké účinky.

1. Intervaly vysoké intenzity

Téměř každý odborník doporučuje intenzivní intervalový trénink pro ty, kteří se chtějí rychle dostat do formy. Proč? Při HIIT cvičení tělo spaluje velké množství kalorií v krátkém čase – ale není to tak jednoduché, jak se zdá. Intervalový trénink vám ušetří čas, ale také vyžaduje, abyste během krátkých 20 až 30-ti vteřinových pohybů, které jsou základem tréninku, vynaložili třikrát až čtyřikrát větší úsilí.

2. Zvyšte denní aktivitu

Pokud začnete využívat příležitosti k celodennímu pohybu, již brzy pocítíte značný rozdíl. Začněte hledat způsoby, jak tuto aktivitu zapojit do vašeho denního režimu – při sledování televize nebo mytí nádobí můžete vykonávat různé cviky na nohy, místo výtahu si vyšlápněte schody a omezte dopravu autem či jiným dopravním prostředkem, a na kratší vzdálenosti se vydejte pěšky.

3. Veslování

Veslování je oblíbenou formou kardio cvičení. Díky němu ztratíte velké množství potu, zvýší se vám tepová frekvence a jsou zapojeny svaly na zádech a rukou. Navíc dochází k celkovému spalování kalorií. Veslařský trenažér najdete téměř v každém fitness centru nebo si jej můžete pořídit domů.

4. Závaží

Pokud chcete dosáhnout rychlejšího příbytku svalové hmoty, využívejte různé druhy zátěže – například činky nebo pet láhve naplněné vodou. Krátké tréninky s váhami, které jsou pro vás těžké, vyhodí váš metabolismus do vysokých rychlostních stupňů a vytvoří v krátkém čase svalovou hmotu. Střídejte pohyby jako jsou dřepy, výpady, benchpress, pull-up a mnoho dalších.

5. Cvičení s vlastním tělem

A pokud se chcete udržovat v kondici i na cestách, nemusíte si s sebou balit vaši domácí posilovnu, stačí, když se naučíte pracovat s tím, co máte vždy „po ruce“ – s vaším tělem. Klasické kliky, zkracovačky a dřepy mají stejný účinek jako mnoho jiných fitness zařízení. Na každý den si naplánujte sérii cvičení, kdy každý cvik budete opakovat 10krát, poté celou sérii cviků proveďte 3krát. Vězte, že s pravidelným cvičením si dovolenou užijete ještě víc – budete mít víc energie i lepší náladu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno